Moskytiéry

Najnižšia cena 30 dní pred zľavou:3,99€

Moskytiéra

3,99 €od 3,19 €
Najnižšia cena 30 dní pred zľavou:105,20€

Dverová moskytiéra

105,20 €od 94,68 €

MOSKYTIÉRAPoletujúci hmyz na jar a v lete je do našich príbytkov je nepozvaný spoločník. Komáre sa schovávajú v byte a potom prekvapivo v noci štípu. Rovnako ako muchy alebo osy ich nechceme púšťať do svojho domáceho priestoru, ale môžeme sa proti nim chrániť? Samozrejme áno - existuje jeden veľmi jednoduchý spôsob, ako zabrániť ďalšiemu výskytu hmyzu v byte. Týmto riešením je moskytiéra.

ČO JE TO MOSKYTIÉRA?

Aj na Slovensku sú už moskytiéry pomerne čerstvým javom. Predtým našli svoje využitie hlavne v teplých krajinách, kde je výskyt hmyzu oveľa väčší a pri kontakte s nimi hrozí infikovanie tropickými chorobami. Aj keď populácia hmyzu na Slovensku nie je až taká veľká, každým rokom sa objavuje čoraz viac komárov, a preto sú siete proti komárom čoraz užitočnejšie.

Čo je moskytiéra? Je to zariadenie, ktoré sa veľmi ľahko vyrába a používa. Skladá sa hlavne zo sieťky s jemnými okami, ktorých úlohou je ochrana pred hmyzom. Táto sieťka zabraňuje hmyzu dostať sa dovnútra, napríklad do miestnosti chránenej moskytiérou. Táto sieťka, aj keď je vybavená veľmi jemnými okami, umožňuje priechodu svetla a vzduchu a nebráni vo výhľade.

Očká moskytiéry sú vo veľkosti 1,2 mm x 1,2 mm. Toto je najuniverzálnejší rozstup ôk, ktorý ochráni pred inváziou komárov, múch alebo ôs, či iného nepríjemného hmyzu.

ČO BY STE MALI VEDIEŤ O MONTÁŽI MOSKYTIÉRY?


Montáž moskytiéry je veľmi jednoduchá. Môžete ju umiestniť na akékoľvek okno, tiež na balkónové alebo terasové dvere. Najlepšie je samozrejme zvoliť okná, ktoré sa v jarnej a letnej sezóne otvárajú najčastejšie, teda balkónové dvere. Stojí tiež za zváženie montáž moskytiér na každé okno v byte. Potom máme úplnú ochranu pred hmyzom a úplnú slobodu pri vetraní bytu - všetky okná môžete otvoriť bez strachu.

Spôsob montáže moskytiér závisí od ich typu. Existujú moskytiéry na vlastnú montáž - napríklad na suchý zips. Je to najjednoduchší spôsob montáže, pretože na rám okna stačí nalepiť meranú pásku so suchým zipsom. Predtým je však potrebné samozrejme dobre odmastiť okno. Najlepšie je rám umyť vodou a čistiacim prostriedkom. Ďalším krokom je umiestnenie moskytiéry na jej miesto a pritlačenie na pásku.

V prípade moskytiéry s rámom najskôr správne odmerajte okenný priestor. Okno by malo byť dôsledne zmerané, aby do neho moskytiéra dokonale zapadla. Často je potrebné rezať rám moskytiéry na rozmery okna, a potom prispôsobiť rozmerom aj veľkosť sieťky. Ďalším krokom je vzájomné spojenie rámov, vloženie sieťky do nich a montáž celej moskytiéry na okno. Rám má byť vonku a platničky pripevňujú moskytiéru k rámu v mieste, kde je umiestnené tesnenie.

Môžete si tiež objednať moskytiéru na mieru, ktorú vám namontujú odborníci. To je často prípad moskytiéry pre balkónové okno. Takáto moskytiéra je vo forme dverí namontovaných na pántoch. Výsledkom je, že za balkónovými dverami sú druhé dvere, vyrobené zo sieťoviny, ktoré zabraňujú vnikaniu hmyzu do miestnosti. Takáto moskytiéra sa dá vysunúť aj do strany. Všetko závisí od požiadavky a konštrukcie okna, na ktoré sa má namontovať.

Rýchle dodanie!

Rýchle dodanie zaručené vďaka kuriérskej dodávke

BEZPEČNOSŤ TRANSAKCII

Šifrované pripojenie zabezpečené certifikátom SSL

Záruka vysokej kvality

Bezproblémové vrátenie 14 dní od dátumu nákupu a 2 roky záruka